Get Adobe Flash player

W zawodach startowało 60 chłopców i 60 dziewcząt zakwalifikowanych w eliminacjach ogólnopolskich i regionalnych zawodniczek i zawodników w tym 3 osoby z klubu MLKS "Echo" Twardogóra. Byli to: Paulina Studzińska (ur. 1993), Adrian Studziński (ur.1992) i Krzysztof Gąsior (ur.1992). Na dystansie sprinterskim ogromny sukces odniosła debiutująca  na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Paulina Studzińska, która wygrała zawody z wieloma starszymi od niej o rok koleżankami z całej Polski. W toruńskim parku ustrzegła się błędów i po szybkim i płynnym biegu zakończonym w czasie 12 minut pokonała trasę, na której miała do potwierdzenia kilkanaście punktów kontrolnych.  Paulina Studzińska trenuje bieg na orientację od czterech lat pod opieką trenera Piotra Cycha. W ubiegłym roku wygrała dwukrotnie Mistrzostwa Makroregionu Młodzików. Sukces na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży nie był więc przypadkowy, nie mniej jednak Paulina sprawiła miłą niespodziankę. Jej trening to zarówno elementy przygotowania kondycyjnego, jak również doskonalenie umiejętności posługiwania się w biegu specjalistyczną mapą – bardzo dokładną i sporządzoną według znormalizowanego klucza ustalonego przez Międzynarodową Federację Orienteeringu. Wszystkie mapy do biegu na orientację na całym Świecie  muszą mieć te same, zrozumiałe dla wszystkich, symbole i kolorystykę.

Podczas tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegu na dystansie klasycznym 12 miejsce zajął Krzysztof Gąsior. Potwierdził on swoje duże umiejętności przyprowadzając również w biegu sztafetowym swój zespół na pierwszym miejscu po pierwszej zmianie. Po dwóch zmianach sztafeta województwa dolnośląskiego, w której Krzysztof Gąsior biegał nadal prowadziła, by spaść na szóste miejsce po trzeciej -ostatniej zmianie. Szkoda niewykorzystanej szansy. Ostatecznie województwo dolnośląskie w klasyfikacji końcowej OOM w biegu na orientację zajęło trzecie miejsce, zaś klub MLKS "Echo" Twardogóra uplasował się na wysokim 12 miejscu na blisko 40 sklasyfikowanych klubów.